Супрун выступила против проведения школьных линеек

Просмотров: 844
31 серпня 2018 10:48
Исполняющая обязанности министра здравоохранения Ульяна Супрун высказалась против проведения школьных линеек на 1 сентября как пережитка советских традиций. Соответствующий пост был опубликован в Фейсбук.

"Шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору.

Щороку читаємо новини про те, що діти непритомніють на шкільних лінійках. При чому неважливо, чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем.

За будь-якої погоди - сонячної чи хмарної - є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок. Всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Тінь від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця.

Окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків.

Тож МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки. Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками? Проте, якщо лінійки уникнути неможливо, ось кілька порад, як мінімізувати ризики:

Передусім треба подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми. Якщо це неможливо - максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби.

Гарним способом зменшення рівня стресу є попереднє знайомство дітлахів. Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями, чи зробити завдання, яке зміцнює команду.

Перед лінійкою добре дати дітям можливість порухатись та наговоритись. А в самому процесі дозволити школярам активно долучитися, наприклад, робити руханку.

Також варто пояснити дітлахам навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому. Це може бути й підтримка менших, і виступ, і вітання промовців. А ще, спроба пояснити мету дітям часто допомагає саме дорослим усвідомити непотрібність, та, подекуди, й безглуздість окремих справ та ідей.

Є стільки цікавих речей, щоби весело та з користю провести час. Не треба його гаяти на совєтські “урочистості”.

Отметим, что пост Ульяны Супрун поддержали пользователи сети в комментариях:

«Давно пора ці лінійки заборонити і накласти штраф за ідею їх проведення», - комментирует Anna Naschkatze.

«Ще б хтось доніс до мізків батьків, що нести на 1 вересня подарунки вчителям та вихователям - не потрібно», - сообщает Инна Бисонова.

«Я тоже "за", взагалі треба щоб відмінили всі свята. Щоб люди тільки як раби робили роботу і все. Які свята !? Який відпочинок і урочистості?!
Тю, хоча до того ідемо, то 8 березня відміняємо, то 1 травня. То давайте перше вересня відмінимо.
Раби нема чого відпочивати, нема, 🤔
І чого я не здивований що це пропонує доктор Смерть?! Невже в плани по смертності не вкладаємося?!», - отвечает Maksym Stepanenko.

"Для меня в детстве это был огромный праздник, а не наказание, как 1 сентября так и последний звонок, прийти нарядной и покрасоваться все девочки любили в моих школах, где я училась. Мы готовили концерт и принимать в нем участие была большая честь, даже просто прочитать стишок. Это прекрасная традиция сделать день начала и окончания учебы праздничным! Когда каждый родитель ведет свою малявку в школу. Это полная ерунда отменять линейку. Я знаю, что в европейских школах нет такой традиции, ну и что хорошего, разве чувствуют они радость от начала учебного года, если этот день всего лишь будничный", - комментирует Анастасия Мягки.



Похожие новости: