Як правильно вибрати монітор б/у?
Як правильно вибрати старий монітор, де краще купувати, як провести перевірку і на що звертати головну увагу при огляді б/у монітора.У зв'язку з тим, що курс долара зростає, а зарплати немає, куди простіше купити б/у монітор. Так як же його вибрати? Для початку слід визначитися з джерелом, на якому можна пошукати даний товар.
Де краще купувати монітор б/у
Найпростіше використовувати Сервіс OLX або йому подібні, але тут все залежить тільки від вас і ви можете вибрати будь-який інший джерело. Наприклад, можемо вам порекомендувати каталог моніторів б / в з гарантією до 3-х років https://lviv.pc.com.ua/.
У спеціалізованих магазинах купувати звичайно надійніше. Але, якщо ви не знайдете там того, що Вам підходить, то доведеться використовувати такі сервіси як OLX. Там необхідно вказати місто та район (якщо потрібно), так як пересилка монітора, ще й б/у від приватного продавця з іншого міста буде не найкращою ідеєю.
Пошуковик видасть безліч пропозицій і тут стоїть завдання вибрати кращі варіанти. Рекомендую розглядати тільки ті пропозиції, до яких додається фотографія і бажано не одна. По фото ви зможете визначити стан монітора і, якщо це для вас важливо, зовнішній вигляд.
На що звертати увагу при покупці б/у монітора?
Тепер переходимо до найголовнішого:
- Необхідно вибрати розмір екрану, виходячи з ваших цілей і особистих переваг. Краще віддати перевагу моделям з діагоналлю від 23 до 27 дюймів. На ньому зручно дивитися фільми і грати. Але, якщо бюджет обмежений і монітор потрібен в основному для роботи та інтернету, то можна брати широкоформатні моделі 20-22 "або квадратні 17-19".
- Що стосується формату монітора, то сучасні програми все більше адаптуються по широкоформатні екрани. Раніше формат моніторів був 4:3 або 5:4, а зараз сучасні ігри, фільми спостерігати в такому форматі м'яко кажучи нудно. Краще щоб співвідношення сторін 16:9 або 16:10 (в деяких випадках навіть краще, так як екран більше у висоту, що зручно).
- З дозволом екрану ще простіше, чим більше тим краще. Стандартом мінімум на сьогодні є Full HD (1920×1080). Такий дозвіл оптимально для моніторів з екраном 22-27". Для більш маленьких широкоформатних моніторів оптимально дозвіл 1600×900, а для квадратних – 1280×1024. Менше брати не варто, так як на екрані буде міститися мало інформації.Монітор повинен мати необхідний роз'єм для підключення до вашого ПК.
- Якщо ви плануєте міняти відеокарту, то монітор обов'язково повинен мати хоча б один цифровий роз'єм DVI, DisplayPopt, HDMI), так як сучасні відеокарти вже не оснащуються аналоговими роз'ємами (VGA/D-SUB).Також є різні типи підсвічування (краще LED, ніж LCD), матриці (краще IPS, PLS і VA, ніж TN), підтримка 3D (взагалі не обов'язково) і так далі. Вибір обмежується тільки наявністю конкретних моделей на ринку б / у і вашим гаманцем.
Після того, як ви підібрали кілька варіантів для себе, необхідно оглянути монітор наживо на наявність дефектів і якість картинки.
Часто продавці не відмовляють в цьому, потрібно лише зателефонувати і домовитися на зручний для вас час. Купувати монітор б/у без відповідної перевірки у приватного продавця категорично не рекомендується.
Огляд монітора б/у на місці
Коли прибудете на місце, огляньте монітор. Він повинен бути чистий, акуратний і без видимих пошкоджень. За зовнішнім виглядом можна зрозуміти як поводилися з монітором і в яких умовах він працював. Заодно зверніть увагу, щоб монітор мав необхідні вам роз'єми з урахуванням можливої заміни відеокарти.
Далі слід попросити продавця підключити монітор до комп'ютера, щоб оцінити якість зображення. Екран повинен бути яскравим, але при цьому кольори повинні бути натуральними і не дратувати очі.
Переконайтеся, що на моніторі немає битих пікселів.
Для цього можна відкрити Paint і перевірити, чи немає на білому тлі чорних крапок. Це не критично для роботи монітора і часто непомітно в повсякденній роботі. Але все ж ви платите за це свої гроші і покупка повинна приносити позитивні емоції, а не постійно дратувати.
Відкрийте кілька простеньких відео, щоб оцінити якість картинки і передачі кольору. Попросіть продавця дати вам трохи часу, щоб посидіти за монітором.
Погортайте сайти, спробуйте що-небудь почитати. Так ви оціните його в повній мірі, відчуєте приємний він для вашого зору чи ні. Якщо вас все влаштовує, то можна брати.
Не турбуйтеся, якщо не вдалося з першого разу знайти підходящий варіант. Ринок моніторів повний пропозицій і ви обов'язково підберете для себе підходящий. Тут головне не поспішати, при будь-яких підозрах або невпевненості відмовляйтеся від покупки.
Але в теж час необхідно розуміти, що б/у монітор вже використовувався до вас і вимагати від нього ідеального стану не варто.
Якщо десь є подряпина, то це не страшно, головне щоб монітор добре працював і екран був приємний для зору.
Пам'ятайте, що хороший монітор – не означає новий. Хороший монітор – це той, за яким вам приємно працювати!