ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля

Просмотров: 439
7 квітня 2021 12:05

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

1. Планована діяльність

«Реконструкція частини комплексу по вул. Гетьмана Сагайдачного, 31 у м. Мелітополі Запорізької області шляхом будівництва цеху екстракції та реконструкції відділення переробки олійних культур».

Існуючий промисловий майданчик Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольський олійноекстракційний завод» (ТОВ «МОЕЗ») відноситься до підприємств харчової промисловості.

Проектна потужність виробництва - 1000 тонн на добу по переробці насіння соняшника (420 на добу по продукції); 500 тонн на добу по переробці насіння сої (100 на добу по продукції); та 210 тонн на добу по переробці насіння рапсу (88,2 на добу по продукції).

Річна потреба у рослинних сировинних матеріалах для запроектованої потужності підприємства:

- насіння соняшника - 325000 тонн на рік;

- насіння сої - 162500 тонн на рік;

- насіння рапсу - 68250 тонн на рік.

 Проектом передбачається будівництво та реконструкція наступних відділень і

підрозділів підприємства:

1) Олійноекстракційний цех в наступному складі:

- цех екстракції олії;

- бензоуловлювач;

- відділення зберігання розчинника;

- насосна з компресорною (існуюча, заміна обладнання);

- градирня (існуюча, заміна обладнання);

- ємності лінії нульового скидання;

- майданчик для автоцистерни.

2) Відділення грануляції шроту в наступному складі:

- відділення грануляції шроту;

- силоси зберігання шроту (об’ємом по 2000 м. куб - 3 шт);

- відділення завантаження шроту на автотранспорт (силоси об’ємом по 53 м. куб - 3 шт);

- відділення завантаження шроту на вагони (силоси об’ємом по 53 м. куб - 2 шт);

- естакади для транспортерів.

3) Пресове відділення. Існуюче, реконструкція. Заміна існуючого обладнання відділення фільтрування олії, що забезпечить продуктивність до 300 т/добу.

4) Рушально-війне відділення. Існуюче, реконструкція. Розширення продуктивності рушально-віяльного відділення до 1000 т/добу шляхом добудови та часткової заміни обладнання. Також передбачається встановлення двох експандерів для експандування макухи перед екстракцією.

5) Лінія гідратації олії та видобутку фосфатидного концентрату продуктивністю 360+120 т/добу.

6) Відділення грануляції лушпиння з бункерами відвантаження гранульованого чи негранульованого лушпиння на автотранспорт.

7) Лабораторія з ваговою. Реконструкція будівлі та заміна існуючих механічних вагів на електричні.

8) Силоси зберігання сировини, 5715 м. куб. - 2 шт.

9) Лінія темперування та подрібнення сої продуктивністю 500 т/добу.

Проектом передбачається 5 черг будівництва та реконструкції в наступному порядку:

1-ша черга:

- розміщення складу зберігання розчинника (3 ємності) на місці існуючої будівлі Н-1;

 - будівництво цеху екстракції на місці існуючого складу розчинника з поступовим знесенням існуючої виробничої будівлі В-4;

- будівництво бензоуловлювача та навісу для ємностей нульового скиду;

- майданчик для автоцистерни;

- заміна обладнання існуючих градирні та насосної;

- реконструкція існуючого пресового відділення в межах будівлі Б-3 з добудовою для розміщення експандерів і подальшого розширення рушально-війного відділення зі знесенням споруди Б-5;

- реконструкція з розширенням існуючого рушально-війного відділення;

- реконструкція з надбудовою існуючої будівлі вагової для розміщення сировинної лабораторії;

- реконструкція існуючих автомобільних вагів.

2-га черга:

 - реконструкція частини будівлі Б-3 із встановленням металевої конструкції для розміщення лінії гідратації олії та сушки фосфатидів;

- будівництво відділення грануляції лушпиння.

3-тя черга:

 - будівництво відділення грануляції шроту;

- будівництво силосів зберігання гранульованого шроту - 3 шт. на місці існуючої будівлі З-1;

- будівництво відділення завантаження шроту на автотранспорт;

- будівництво відділення завантаження шроту в залізничні вагони.

 4-та черга:

- будівництво двох силосів для зберігання сировини.

 5-та черга:

- будівництво відділення темперування та подрібнення сої продуктивністю 500 т/добу, що включає в себе сушарку та етажерку для комплектного обладнання підготовки насіння сої, яка розміщується на місці існуючої добудови до елеватора. Під оперативні ємності використовуються ресурси існуючої будівлі
елеватора.

Поставник спеціалізованого технологічного обладнання для олійноекстракційного цеху - ТОВ «ТАН» (комплект технологічного обладнання для цеху екстракції, встановленої потужністю обладнання лінії 271 кВт/годину, в тому числі екстрактор, тостер, підігрівачі міцели та розчинника, теплообмінники, дистилятори 1-3 ступенів, сушарка олії тощо).

Будівництво цеху екстракції та реконструкцію відділення переробки олійних культур передбачається здійснювати в межах земельної ділянки загальною площею 3,7055 га (кадастровий номер 2310700000.01.032.0079 відповідно до договору оренди земельної ділянки від 13.09.2005 р. та додаткової угоди від 07.05.2015 р. до договору оренди) за адресою: 72310, м. Мелітополь, вул. Сагайдачного, 31.

2. Суб’єкт господарювання

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мелітопольський олійноекстракційний завод» (ТОВ
«МОЕЗ») / 39376884

72310, Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Гетьмана Сагайдачного, 31, +38-(0619)-42-20-38.

3. Уповноважений орган, який забезпечує проведення громадського обговорення

Департамент захисту довкілля Запорізької обласної адміністрації

69017, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 164; +38-(061)-224-60-81,

dzd@zoda.gov.ua Карпій Сергій Євгенійович.

4. Процедура прийняття рішення про провадження планованої діяльності та орган, який розглядатиме результати оцінки впливу на довкілля

Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде отримання дозволу на виконання будівельних робіт, що видається Державною архітектурно-будівельною інспекцією України відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», інші документи дозвільного характеру, передбачені законодавством, за умови що вони не передбачають встановлення (затвердження) змін у діяльності, затвердженій (схваленій) рішенням про провадження планованої діяльності або подовження строків її провадження (згідно з пунктом 9 статті 9 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»).

5. Строки, тривалість та порядок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, включаючи інформацію про час і місце усіх запланованих громадських слухань

Тривалість громадського обговорення становить 25 робочих днів (не менше 25, але не більше 35 робочих днів) з моменту офіційного опублікування цього оголошення (зазначається у назві оголошення) та надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації, визначеної суб’єктом господарювання, що передається для видачі висновку з оцінки впливу на довкілля.

Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (СОVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадські слухання не проводяться і не призначаються на дати, що припадають на цей період.

Громадські слухання (перші) відбудуться: відповідно до п. 21 статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059-VIII (редакція від 17.07.2020, підстава № 733-IX) тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді), про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. Зауваження і пропозиції громадськості (у тому числі в електронному вигляді) приймаються до Департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації:

- в письмовій формі - 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164;

- в електронному вигляді - dzd@zoda.gov.ua

Громадські слухання (другі) не заплановані.

6. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності

Департамент захисту довкілля Запорізької обласної адміністрації

69017, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 164; +38-(061)-224-60-81, dzd@zoda.gov.ua Карпій Сергій Євгенійович.

7. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, до якого надаються зауваження і пропозиції, та строки надання зауважень і пропозицій

Департамент захисту довкілля Запорізької обласної адміністрації

69017, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 164; +38-(061)-224-60-81, dzd@zoda.gov.ua Карпій Сергій Євгенійович.

Зауваження і пропозиції приймаються протягом усього строку громадського обговорення, зазначеного в абзаці другому пункту 5 цього оголошення.

Строк надання зауважень та пропозицій - з 07.04.2021 по 14.05.2021 включно.

8. Наявна екологічна інформація щодо планованої діяльності

Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності на 301 аркуші (без урахування додатків).

9. Місце (місця) розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації (відмінне від приміщення, зазначеного у пункті 6 цього оголошення), а також час, з якого громадськість може ознайомитися з ними

1. Мелітопольська міська рада за адресою: 72312, Запорізька обл. м. Мелітополь, вул. М. Грушевського, 5. Телефон: +38 (0619) 44-01-62.

2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Мелітопольський олійноекстракційний завод» за адресою: 72310, м. Мелітополь, вул. Сагайдачного, 31,
+38 (096)-541-03-99 контактна особа - Козирєва Наталія Олегівна, інженер з ОНС.

Дата, з якої громадськість зможе ознайомитись з документами, - 07.04.2021 по 14.05.2021 включно.




Похожие новости: