Чи має юридичну силу повістка, надіслана через СМС – роз’яснення юриста

Просмотров: 507
11 липня 2023 13:23

В Україні через військову агресію Росії триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки.

Про це розповів правозахисник Олександр Павліченко.

Юрист наголосив, що як для воюючої держави, в Україні діє надзвичайно ліберальний режим щодо всіх військовозобов’язаних. А щодо повісток по СМС, то тут йдеться про інформацію, яка в принципі не тягне за собою жодних юридичних наслідків.

«Тому що особа завжди може сказати, що вона це СМС-повідомлення не отримувала. Ця інформація призначена для особи, щоб з'ясувати, де вона і чи може з'явитися, аби отримати в належний спосіб повістку. Тому що повістка завжди вручається у письмовому вигляді, і ми чітко знаємо, як вона у законний спосіб має видаватися громадянину… Той спосіб (мобілізації – Ред.), який Україна демонструє, є надзвичайно ліберальним. Відтак казати, що це якесь порушення чи зловживання правами, як на мене, не видається», – пояснив він.

Павліченко зауважив, що в армії є велика кількість різних професій, навіть такі, як водій, кухар. Він додав, що необхідно набрати громадян, які підпадають під мобілізацію, але від початку війни багато людей не проживають у місцях, де вони зареєстровані.

«Тому тут й виникає питання, яким чином інформувати особу про те, що вона має бути хоча б зареєстрована за конкретним місцем проживання і для можливої мобілізації через райвійськкомат. Це абсолютно логічно. За моєю оцінкою, ці правила зараз відпрацьовують в Україні, і вони, повторюю, надзвичайно ліберальні, вони не є репресивними», - резюмував юрист.




Похожие новости: