Чому ліки краще не запивати кавою
Цей напій має безліч переваг для здоров’я, але його не слід використовувати як засіб для запивання таблеток. В іншому випадку, можливі серйозні побічні ефекти.
Кава має значний вплив на процеси всмоктування, розподілу, метаболізму і виведення багатьох ліків. Тому прийом лікарських препаратів не слід поєднувати з вживанням кави для того, щоб уникнути небажаної взаємодії.
Зокрема, кава може посилювати дію або впливати на всмоктування деяких поширених ліків, що завадить пацієнтові отримати повний ефект від тих чи інших таблеток, пише glamour.kyiv.ua.
Особливо це стосується препаратів для лікування щитовидної залози, які слід приймати натщесерце. Організм в цьому випадку може засвоїти ліки краще. Не пийте ліки від остеопорозу разом з кавою, так як тим самим можна зменшити їх ефективність.
Не забувайте про те, що таблетки від печії найкраще працюють, коли їх приймають вранці ще до сніданку. А оскільки кава містить кислоту, то вона може посилити проблему кислотного рефлюксу, від якого ви і приймаєте ліки.
Кава здатна відключати гормон, що стимулює затримку води, що робить його сечогінним засобом. Отже, кава підсилює дію сечогінних препаратів, які ми приймаємо, наприклад, для лікування набряків або опухлих ніг.
Також через сечогінні властивості кофеїну особливу обережність слід дотримуватися пацієнтам, які приймають ліки від серцевої недостатності. Поєднання з кавою препаратів проти підвищеного артеріального тиску також підсилює сечогінний ефект, що не завжди безпечно.
Нарешті, деякі ліки від застуди є стимуляторами. І якщо ви сподіваєтеся вдень поспати, пам’ятайте, що вживання кави разом з цими ліками може ускладнити відпочинок.