Захід бачить ознаки нового контрнаступу України. Рф підтвердила це - ВВС

Просмотров: 704
28 липня 2023 09:43

Вчора декілька аналітичних центрів Заходу одночасно повідомили, що ЗСУ розпочали новий етап контрнаступу. Це підтвердив і путін, заявивши, що бойові дії суттєво активізувалися.

Американський чиновник на правах анонімності повідомив, що Україна активізувала наступальні дії на півдні, тоді як контрнаступ загалом почав набирати обертів.

New York Times, посилаючись на два джерела у Пентагоні, повідомляє, що українське командування поінформувало Вашингтон про початок нової фази наступу на напрямі головного удару – на південь від Орєхова у Запорізькій області.

Про це пише ВВС: русская служба.

За словами джерел, ЗСУ ввели в бій частину нових з'єднань, підготовлених спеціально для контрнаступу, які досі зберігалися в резерві.

Про новий етап контрнаступу повідомили і в американському Інституті вивчення війни (ISW). Там вважають, що українським військам, ймовірно, вдалося зламати першу лінію російської оборони.

Досі українська армія вела наступальні дії на кількох ділянках фронту, що спостерігачі інтерпретували або як пошук уразливих місць у російській обороні, або як обманні маневри, покликані відтягнути резерви супротивника від місця головного удару.

На всіх напрямках українська армія просувалась повільно, що визнавало українське командування. ЗСУ заважали щільні мінні поля та відсутність прикриття з повітря.

Удар у Запоріжжі

ЗСУ розпочали механізовану контрнаступну операцію на заході Запорізької області і, очевидно, зуміли подолати окремі підготовлені російські оборонні позиції на південь від Орєхова, зазначають аналітики ISW.

У ранковому зведенні українського Генштабу у четвер про події на півдні скупо повідомлялося, що сили оборони України продовжують наступальні операції та закріплюються на досягнутих рубежах. За даними російських «воєнкорів», українці прорвали оборону на північний схід від села Роботине за 10 км від Орєхова.

Судячи з відеозаписів, які вдалося прив'язати до місцевості, українські війська дійшли до точки в 2,5 км на схід від Роботино, потім російські війська застосували стандартну тактику еластичної оборони і українці відступили, але не повернулися на свої початкові позиції.

Твердження про головний удар під Оріховом побічно підтверджуються ще кількома джерелами: кореспондентка New York Times Карлотта Голл у середу повідомляла з цієї місцевості, що бачила там частину нових навчених на Заході українських з'єднань. Представник російського Міноборони Ігор Конашенков говорив про «масовану атаку силами трьох батальйонів, посилених танками» на тій самій ділянці (за його словами, ця атака була відбита).

Російські мінні поля стали однією з головних причин повільних темпів просування сил ЗСУ. Обережні оцінки ISW зазначає, що ознаки нової фази контрнаступу очевидні, але це не означає, що воно тепер буде розвиватися швидше.

Крім того, кілька причин змушують ставитись до повідомлень про «головний удар» у районі Орєхова з обережністю. У російських джерелах є значні розбіжності про кількість настаючих у цьому місці сил і понесені ними втрати.

Під час попередніх українських наступів таких протиріч було менше. ISW також не помітив значної кількості теплових аномалій, зафіксованих сенсорами супутників NASA FIRMS, які відстежують природні пожежі, але також вловлюють ознаки активних бойових дій.

Максимальна чисельність українських військ, що діють у цьому районі, оцінюється у три батальйони (цю оцінку озвучило Міноборони Росії). Три батальйони – це лише одна бригада, тоді як відомо, що Україна підготувала та тримає в резерві кілька свіжих бригад.

ISW продовжує прогнозувати, що українські сили здатні відвоювати значну територію, але цей наступ, ймовірно, триватиме ще довго, а прориви перемежуватимуться із затишшями та періодами більш важкого та повільного поступу.

Щоденне зведення британської розвідки також згадує про настання українських сил у Запорізькій області, проте присвячене використанню Росією вертольотів Ка-52 у цьому районі.

Серед причин повільних темпів українського контрнаступу експерти раніше називали якраз брак авіації та засобів ППО.

Wall Street Journal писала з посиланням на західних військових, що без переваг у небі складні наступальні операції просто неможливі. Водночас, джерело в західних спецслужбах, з яким розмовляв у середу кореспондент Бі-бі-сі Гордон Корера, про головний удар нічого не говорило, хоча й торкалося теми ходу наступу.

Він зазначав, що наступ, як і раніше, розвивається за трьома напрямками.

Зміна тактики

Як зазначає газета Financial Times, невдачі на першому етапі контрнаступу змусили Україну змінити тактику. Військові, з якими поговорили журналісти FT, описують перші дні контрнаступу України як хаос.

Київ змінив тактику, і це, за словами українських командирів, схоже, дозволило досягти результатів на полі бою.

Росія намагається зупинити український наступ уведенням резервів.

Замість штурмових дій українські військові перейшли до масованого використання артилерії, яка перевершує російську за дальністю та точністю. Це дозволяє забезпечувати просування передових груп і досягати тактичних успіхів без великих втрат. Але до цієї стратегії у західних союзників також є питання – насамперед, чи зможе Україна дотримуватися її досить довго, чи досягти такого військового прориву, який змусить Москву сісти за стіл переговорів.




Похожие новости: