Що пропонує НЕП у взаємодії різних інституцій з державою

Просмотров: 438
22 серпня 2023 07:03

Що пропонує НЕП у взаємодії різних інституцій з державою - спеціально для UBNow співзасновник аналітичного центру «Український інститут Майбутнього» Анатолій Амелін.

Система держуправління в Україні має низку проблем. Робота й функціонал держінститутів існують у відриві від реальності та стратегій, тому не мають узгоджених цілей, стратегій роботи, їх функціонал не має прямого відношення до інтересів громадян. Фактично бенефіціари — не громадяни, а зовнішні та внутрішні інтересанти (олігархи, корупційні чиновники), які й впливають на ухвалення рішень у країні. Громадяни сплачують податки як ренту за право перебування в країні. А отримують від держави соціальні подачки та послуги часто вкрай низької якості та в недостатньому обсязі.

Управління спільними державними активами здійснюється неефективно. Постійно втрачається контроль над ними (бурштин, видобуток піску, водні та лісові ресурси), що створює великі корупційні клани.

Партії, які знаходяться при владі, представляють інтереси не народу. За результатами опитування Фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, 70% громадян не довіряють політичним партіям,16% не можуть відповісти. Партії, що знаходяться при владі, представляють інтереси не народу, а своїх спонсорів виборчих кампаній. Відповідно, говорячи корпоративною мовою, вони є «рейдерами», які контролюють значну частку процесів в інтересах певної групи людей.

Що пропонує НЕП. Держава в новій економічній системі – це сервіс. Головною ціллю є зростання добробуту громадян, а не збагачення певної категорії людей. Спільні активи громадян (надра, ліси, вода, держкомпанії, інфраструктура тощо) керуються не державою, а професійними керівниками відповідно до національної стратегії. Таким чином держава виводиться з розподілу ресурсів та отримання ренти. Доходи від управління активами акумулюються в спеціальні фонди для майбутніх поколінь.




Похожие новости: