Спецефекти для дорослих: огляд першого сезону серіалу "Покоління Ві"

Просмотров: 584
9 листопада 2023 13:22

Днями вийшла остання серія спінофу "Хлопаків" – серіалу "Покоління Ві". Розбираємо сюжет та порівнюємо з основним серіалом

Amazon продовжує перетворювати свій найбільш успішний серіал на повноцінну медіафраншизу. Минулого року на додачу до третього сезону The Boys вийшла анімаційна антологія з підзаголовком Diabolical, а цього року глядачі отримали перший (і, цілком можливо, не останній) спіноф Gen V. Liga.Tech розбиралася, в чому новинка схожа на оригінальне шоу, в чому відрізняється та які є "родзинки".

Академія поганих справ

Головною героїнею у "Поколінні Ві" (Gen V) є молода дівчина на ім’я Марі Моро, яка наділена потужною, але не дуже естетично красивою суперсилою – вона може маніпулювати кров’ю людей. У дитинстві, коли здібність вперше проявила себе, Марі ненароком вбила своїх батьків. Тому у вступі до престижного Університету Годолкін, де навчається нове покоління супергероїв, вона бачить можливість не тільки залишити остогидлий інтернат, але й отримати шанс реально допомагати людям. Проте дуже швидко дівчина розуміє, що рекламні проспекти цього навчального закладу мають мало спільного з реальністю, а його керівництво має якісь темні секрети.

Основною принадою "Хлопаків" була його багатогранність. Хтось полюбив серіал Еріка Кріпке за високу концентрацію ультранасильства, чорного гумору та вульгарних сцен на грані фолу. Комусь шоу запало як висококласна пародія на супергероїку та шаблони цього жанру. Критики та любителі розбирати сюжети оцінили "Хлопаків" за грамотну сатиру на попкультуру, масову дезінформацію та сучасне суспільство загалом.

Важливою складовою успіху серіалу стали харизматичні й неоднозначні персонажі. Наприклад, Біллі Бутчер – прекрасна демонстрація того, як одержимість помстою випалює душу і веде на шлях саморуйнування. Чи Хоумлендер – типовий соціопатичний маніяк, який зневажає людей, але водночас патологічно жадає їх схвалення і навіть любові. 

Сприйняття й оцінка "Покоління Ві" залежить від того, який аспект оригіналу сподобався найбільше. Щодо вигадливих кривавих і вульгарних моментів, а також чорного гумору спіноф відстає лише незначним чином. Генерує їх переважно персонаж Медді Філліпс, який має дуже доречну для цього здібність – гіпнотичний дотик, який змушує людей виконувати будь-яку її волю. 

З пародійним аспектом ситуація трохи гірша. З огляду на синопсис можна було припустити, що "Покоління" буде цинічним поглядом на концепцію школи для дітей із суперздібностями з "Людей Ікс". У серіалі навіть був персонаж, якого можна було б вважати злою варіацією професора Ксав’єра, однак його дуже швидко вивели з історії. Власне, самому Годолкіну тут приділяється мінімум уваги, сам серіал радше є комедійною підлітковою драмою та зовсім трошки детективом.

Найслабшим аспектом серіалу вийшла сатира. Тут спіноф не пропонує нічого принципово нового. Те, що корпорації маніпулюють громадською думкою і ставлять на чолі власний PR, а не реальні справи, наочно показав ще оригінальний серіал. 

Метафори в "Поколінні" максимально прямолінійні та очевидні. Університет Годолкін – збірний образ численних модельних шкіл та реаліті-шоу, які обіцяють своїм учасникам можливість стати зірками в майбутньому. Але по суті студенти займаються незрозуміло чим та опікуються лише своїм онлайн-рейтингом, адже його лідер може потрапити в Сімку – найпрестижнішу команду супергероїв у всесвіті "Хлопаків". 

Сюди ж належить персонаж Елізабет Бродвей, якій треба блювати, щоб зменшитись, та їсти – для збільшення. Більш очевидного посилання на моделей, що доводять себе до булімії, важко придумати. Тут же і герой Джордан Лі, який, окрім значної фізичної сили, може "перемикати" свою стать (персонажа зіграли актори Лондон Тор і Дерек Лю) – сценаристи явно хотіли обіграти тему людей, що мають різну гендерну ідентичність. 

Вибух пеніса

Звісно, це не був би всесвіт "Хлопаків", якби не огидні спецефекти. У четвертій серії героїня Марі (Джаз Сінклер) шукає Емму (Ліз Бродвей), свою зниклу сусідку по кімнаті. Марі звертається до однокласника, на ім’я Руфус (Александр Калверт), жахливого екстрасенса, який пропонує знайти Емму за певну плату від Марі. Та думає відмовитися, раптом непритомніє і прокидається в кімнаті Руфуса зі збоченцем, який стоїть перед нею голим і явно планує напасти на неї. Коли друг Марі, Джордан (Лондон Тор), стукає у двері, героїня випадково використовує свою здатність нагнітати кров, щоб збільшити пеніс Руфуса до величезного розміру. У той момент, коли Джордан виламує двері, пеніс Руфуса вибухає.

Виконавчі продюсери шоу Ерік Кріпке та Мікеле Фазекас розповіли Variety, як створювалася сцена, яку вони назвали cocksplosion. За їхніми словами, у команди зйомок є пʼятифутовий макет (1,5 метра. – Ред.) пеніса, який обробили візуальними ефектами. "Робити пеніс графічними ефектами – не в нашому стилі. Я вважаю, що для правдоподібності важливо, щоб ми створили ці пеніси практично", – зазначив Кріпке.

Кульмінація без фіналу

Рецензентів "Хлопаків" дивувало, чому серіал, приділяючи багато уваги традиційним ЗМІ та впливу соціальних мереж, опустив такий важливий пласт формування сучасного інформаційного простору, як блогери. В Gen V є другорядний персонаж, через якого показують темну сторону творців контенту, готових на будь-яку ницість і підлість заради ексклюзивного матеріалу. Ну а найбільш популярний студент Годолкіна має псевдонім Золотий хлопчик. 

З харизматичними дійовими особами у "Покоління Ві" теж серйозна проблема. Запам’ятовуються хіба що вищезгадані герої Елізабет Бродвей та Аси Герман. Здебільшого завдяки непогано прописаній передісторії. Щодо решти, до кінця сезону не залишаються в пам’яті навіть їхні імена. Плюс сама канва історії: "Хлопаки" були досить цікавою історією про протистояння строкатої команди простих і серйозно травмованих людей проти істот з силою богів та характером маніяків. Натомість Gen V – типова підліткова комедійна драма з відповідним тематичним спектром на кшталт непростих стосунків з батьками, гри гормонів та пошуків себе. Водночас дорослий віковий рейтинг явно відсікає від проєкту однолітків головних героїв. 

Amazon не стала йти шляхом Disney, в яких один серіал за "Зоряними війнами" може бути напряму прив’язаний до іншого. До честі "Покоління Ві" варто зазначити, що він і не намагається паразитувати на успіхові свого попередника. З дійових осіб "Хлопаків" тут присутні лише другорядні персонажі в коротких епізодах, а також пара суперів у коротеньких камео. 

Також серіал легко може засмутити тих, хто полюбляє цільні й закінчені сюжети сезонів: Gen V навіть не закінчується, а обривається крутим кліфхенгером. І якщо автори надалі будуть розділяти сюжети обох шоу, то продовження пригод Марі та її друзів по нещастю глядачі у кращому разі побачать лише 2025 року. 

Підсумок 

Очевидно, що "Покоління Ві" поступається "Хлопакам" і навряд чи зможе здобути таку популярність чи вагу у масовій культурі. Однак це анітрохи не робить його поганим чи недостойним перегляду: тут є цікавий сюжет та фірмові шокові сцени, які не одразу вивітрюються з пам'яті. Це хороший аперитив в очікуванні четвертого сезону основного шоу, який дещо підвис через страйк сценаристів, що потенційно може значно додати в майбутньому. 

Джерело: Ліга

 




Похожие новости: