Під час атаки на Кримський міст СБУ довелося «самоліквідувати» три свої дрони
Під час атаки морськими дронами на Кримський міст 17 липня СБУ намагалася також вразити російський фрегат Адмірал Ессен. Про це співробітники Служби розповіли у документальному фільмі каналу 1+1 СБУ. Спецоперації перемоги. Кримський міст на біс, опублікованому у п’ятницю, 24 листопада.
В атаці брали участь п’ять дронів Sea Baby (Морський малюк), що рухалися двома групами: два — попереду, три — позаду. Коли росіяни помітили атаку та підняли в небо Су-27, в штабі вирішили зробити гак.
Коли Малюки змінили маршрут, з’явилася інформація, що на шляху був фрегат Адмірал Ессен.
«Це дуже пріоритетна ціль для нас, і в якийсь момент колектив почав вагатися і думати, а чи не піти на „Ессен“. Так, ми облизувалися на „Ессен“. Але обійшли його на відстані 1,5 кілометра. Бо в нас була чітка задача верховного головнокомандувача. До того ж на самому кораблі вже на той час знали про існування в нас морських дронів і пильнували», — розповів керівник СБУ Василь Малюк.
Група дронів, що ішла позаду, вже не мала достатньо пального, аби дістатися мосту, тому її вирішили використати для атаки на Ессен. Інші два продовжили рухатися у напрямку мосту.
Але наздогнати фрегат Sea Baby не вдалося, бо він пішов у бухту в Новоросійську. Тому в СБУ вирішили «самоліквідувати» цю групу з трьох дронів біля Ялти.
8 жовтня 2022 року Служба безпеки України вперше атакувала Кримський міст — після вибуху вантажівки там обвалилися дві напівсекції автомобільної частини мосту, також було пошкоджено залізничну колію.
12 жовтня 2022 року кремлівський режим звинуватив в організації диверсії главу Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова. Зі свого боку в ГУР ці заяви спростували, назвавши їх «маячнею».
5 травня 2023 року РФ заявила, що повністю відновила зруйновану частину моста. 8 липня 2023 року тодішня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила, що за вибухом на мосту стоїть Україна.