Обмежте «екранну активність»: як фільтрувати новини, щоб не збільшувати стрес

Просмотров: 504
13 грудня 2023 20:15

Надлишок чутливих новин може завдати значної шкоди здоров’ю людини.

Тому слід відповідально ставитися до того, що, де і скільки читати, слухати й переглядати.

Поради щодо здорового медіаспоживання розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени Зеленської. Ось декілька з них:

  •  Використовуйте лише офіційні та перевірені джерела інформації. Час від часу аналізуйте їх. Адже навіть відомі телеграм-канали дуже легко змінюють власників і перетворюються на рупор поширення ворожих наративів.
  • Стежте за тим, як ЗМІ впливають на ваш емоційний стан. Не дозволяйте новинам помножувати ваші стреси. Відмовтеся від контенту, який приносить неприємні відчуття чи виснажує.
  •  Особливо обережно необхідно ставитися до новин про трагедії, якщо ви або ваші рідні маєте подібний травматичний досвід. Адже їх перегляд може викликати у вас небажані переживання.
  •  Обмежте «екранну активність». Це не лише звільнить час для більш корисних речей, а й дасть змогу покращити сон і підвищити мотивацію до виконання інших завдань.
  • Ігноруйте негативні коментарі. Активне коментування у соцмережах може неабияк впливати на самопочуття: підсилювати тривожність, знижувати самооцінку, здатність до концентрації й навіть демотивувати.

Також влаштовуйте дні «цифрового детоксу». У цей час не користуйтеся гаджетами взагалі. А ще спробуйте відмовитися від використання смартфона чи ноутбука щонайменше за годину до сну.

Джерело: Мінреінтеграції




Похожие новости: