Насправді потрібно відійти від ідеї відновлення. Ось чому
Ніде у світі не буде таких можливостей для бізнесу, як в Україні, якщо ми припинимо боятися сильних кроків
Безпека надважлива. Концентрація на Перемозі — пріоритет. Але нам потрібно ще не програти Перемогу. Отже, необхідно забезпечити в Україні справедливість, можливості й спроможності. Що це означає? Потрібно мати суспільний договір, який базується на довірі до судів, на переосмисленні пенсійної і соціальної системи загалом, а також на зменшенні патроналізму в країні.
Нам потрібна ліберальна економіка, прозора митниця, приватизація, глобальна реформа правоохоронних органів. А ще — інноваційна інфраструктура, доступ до адекватного задачам фінансового ресурсу. Економічні союзи і спроможність експортувати "ускладнену" продукцію.
Більше свобод і більше спроможностей означає громадянську просвіту, диджиталізацію секторів у державних секторах та в економіці в цілому. Взагалі диджиталізація традиційних секторів економіки — це один з ключів до майбутнього економічного прориву в Україні.
Ніде у світі не буде таких можливостей для бізнесу, як в Україні, якщо ми припинимо боятися сильних кроків. І ніде ми не сховаємося від фазового переходу в наступні роки.
Турбулентність напередодні і під час фазового переходу в усьому світі почалася як наслідок цифрової ери. Ми більше живемо глобально, ніж локально. Ми віртуалізовані, ми чекінимося, входимо в велику кількість ком’юніті. Розрив між старими реаліями й новими прагненнями і став початком фазового переходу. А це означає, що всі елементи переходу відбудуться: пандемії, війни, розвал глобальних систем, економічні кризи.
Все це ми переживаємо зараз. Потрібно відійти від ідей відновлення й почати думати, говорити і діяти — про модернізацію, зміну сутностей. У власному житті. В країні. У світовій політиці, безпеці й глобальній економіці.
Андрій Длігач, футуролог, доктор економічних наук, засновник Advanter Group