Найбільший обмін: в Україну серед 230 військовополонених повернулась бойова медикиня, яка з окупантами принципово розмовляла рідною мовою
Серед повернутих - як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48).
Сьогодні, 3 січня, відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими: звільнено 230 українців та українок.
Звільнених з полону зустрічали керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, начальник ГУР МО України Кирило Буданов, член Координаційного штабу, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, секретар штабу Дмитро Усов.
Серед захисників, які повертаються додому, представників Збройних Сил України – 130 (ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.
Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.
Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП.
Галина Федишин - остання дівчина-морпіх, що була в полоні! Вона пройшла важкий шлях оборони Маріуполя, заводи Ілліча, Азовсталь та пекельний полон…
Перебуваючи у неволі, Галина принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.
Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя.
Начальник ГУР МО Кирило Буданов особисто прикріпив на мікроавтобусі листок паперу з загальною кількістю визволених з російського полону українців - на сьогодні їх вже 2828.
"Через значний проміжок часу нам вдалося провести дуже складний обмін, - зазначив Кирило Буданов журналістам. - Сьогодні повернулись в Україну 230 її захисників, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліцейські, нацгвардійці, Збройні сили — тобто всі абсолютно категорії.
Цей обмін готувався досить довго. Участь, скажімо так, в організації цього процесу безпосередньо також надавала сторона Об'єднаних Арабських Еміратів, і з її допомогою разом ми змогли це зробити".
З українського полону повернулися 248 військовослужбовців зс рф.