Зарплати військових з 1 грудня: скільки платитимуть

Просмотров: 380
23 листопада 2024 07:47

В Україні заробітна плата військових з 1 грудня не зміниться. Діючий розмір винагороди зберігатиметься щонайменше до кінця 2024-го. При тому в деяких випадках військовим потрібно знати нюанси нарахування.

Які зарплати отримують військові 

Згідно Закону "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Постанові Кабінету міністрів № 168 розмір додаткових грошових виплат на місяць для військовослужбовців складає:

30 тис. грн для тих, хто здійснює бойові (спеціальні) завдання у період забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ;

50 тис. грн для військових, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органів військового управління, штабів і командування, що здійснюють оперативне управління підрозділами;

100 тис. грн для військових, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва. Також надбавка передбачена для тих, хто потрапив у полон;

70 тис. грн доплати для тих, хто перебуває на передовій місяць.

За словами військовослужбовця Кирила Сазонова, загальна зарплата може варіюватися від 20 до 190 тисяч гривень на місяць. "Зарплатня трохи більше 20 тисяч у мене, як у молодшого сержанта. У рядового не набагато менше – 21 300 гривень. Залежить від посади. Далі йде доплата за інтенсивність бойових дій – щонайменше 30 тисяч, максимум 100 тисяч. Тобто той, хто постійно воює – 120 тисяч, виходить. Ще доплата 70 тисяч за перебування понад місяця у зоні бойових дій", – пояснив Сазонов в ефірі "Новини Live".

Він також додав, що найбільші виплати отримують ті, хто безпосередньо знаходиться на першій лінії оборони. Крім того, він додав, що в Силах оборони діють премії за знищену російську техніку. Однак він назвав це питання "трохи важким".

До кінця 2024 року мінімальна заробітна плата мобілізованого військовослужбовця становитиме 33 тис. грн. Ця сума складається з мінімального окладу солдата-строковика в розмірі 20 тис. грн та окладу за військовим званням у розмірі 13 тис. грн. Зазначені виплати не підлягають оподаткуванню військовим збором у розмірі 1,5%.

Як не втратити зарплати після лікування 

Заступник начальника фінансово-економічної служби однієї з бригад ЗСУ з позивним Адік розповів NV, як не втратити грошове забезпечення після лікування. Так, є випадки, коли військовослужбовці виводяться у розпорядження командира (за штат). Найчастіше це відбувається, коли військовослужбовець убуває на тривале лікування, в тому числі це стосується поранених захисників. У такому випадку вони продовжують отримувати повний розмір місячного грошового забезпечення протягом усіх періодів перебування на лікуванні, у відрядженні, у відпустці, а також за період тимчасового виконання обов’язків.

Проте, після завершення лікування й повернення до військової частини у таких військовослужбовців є 2 місяці, щоб обійняти нову посаду. Якщо цього не відбувається, після завершення вказаного терміну виплата грошового забезпечення починає здійснюватись в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, що для солдата з вислугою років менше 1 року складає 530 грн на місяць.

Якщо військовослужбовець обійме посаду вчасно – у період до 2 місяців – після повернення до військової частини, то виплата грошей після прийняття обов’язків за новою посадою.

Вас може зацікавити:Режим відключень світла може змінитися будь-якої миті: які графіки діють в Україні 22 листопада

Вас може зацікавити:Українку оштрафували на кордоні більш ніж на 500 тис. гривень: чим завинила жінка

"Саме тому військовослужбовцям, які завершують лікування, критично важливо після завершення лікування оперативно (в строк до двох місяців після завершення лікування) домовлятися щодо повернення обіймання посади в тому чи іншому підрозділі військової частини, а якщо стан здоров’я не дозволятиме виконувати обов’язки за старою посадою, то шукати тилові посади в інших підрозділах або в інших військових частинах", – додає військовослужбовець Адік.

Як повідомляв OBOZ.UA, за підозрілі операції блокують картки фізичних осіб. Наприклад, фінансові установи заморожують рахунки після підозрілих переказів, якщо клієнт не міг документально підтвердити походження коштів. Водночас дедалі частіше штрафують і банки: через те, що вони не надто ретельно перевіряли своїх клієнтів та пропустили порушення.




Похожие новости: