Роботу в Запорізькій області знайти важко, але можна

Переглядів: 665

1 вересня 2023 11:07

Роботу в Запорізькій області знайти важко, але можна фото

Ситуація на ринку праці на підконтрольній України території Запорізької області залишається складною

У базі даних служби зайнятості протягом січня-липня значно зменшилась кількість вакансій. З початку року роботодавці надали 2,8 тис. вакансій, тобто на 41% менше, ніж за аналогічний період минулого року (було 6,8 тис.). Також зменшилась - на 37% - і кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості (з 2,2 тис. до 0,8 тис.). Такі цифри навела журналістам директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

- Впродовж січня-липня 2023 року 21,2 тисячі осіб отримували послуги Запорізької обласної служби зайнятості, з них – 18,1 тисячі зареєстрованих безробітних. За сприяння служби зайнятості протягом січня-липня 2023 року 2014 громадян знайшли роботу, у тому числі 415 громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, – розповіла Ірина Дуднік.

За її словами, найбільш затребуваними на ринку праці залишаються робітничі спеціальності - токаря, слюсаря, газо- та електрозварника. Є потреба у водіях та медперсоналі.

- Ті вакансії, які були завжди актуальними на ринку приаці, - констатує Ірина Олександрівна. - Зараз вони ще більш актуальні, бо багато людей з початком збройної агресії рф виїхали.

Навіть великі запорізькі підприємства, які раніше не дуже сподівалися, що ми їм допоможемо знайти кадри, сьогодні  перші клієнти, які приходять, з якими ми разом готуємо кадри.

За інформацією Ірини Олександрівни, при підтримці міжнародних партнерів - німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ  - у Запоріжжі підготували дві групи фахівців: токарів, слюсарів. Готували їх на замовлення “Мотор Січі”, “Іскри” та інших підприємств.

І зараз будуть такі групи набиратися, бо вони себе добре зарекомендували.

- Хочу сказати, що з кадрами дуже великий дефіцит, для всіх підприємств, - зазначає директорка Запорізького ОЦЗ. - Враховуючи, що у нас на обліку 70% - жінки, причому середнього віку — 45 років і старші, а також молодь — десь 25% - без досвіду, а роботодавець і у війну хоче працевлаштовувати досвідчених працівників, то ми визнаємо, що роботу сьогодні знайти не дуже просто, але можливо.

Ірина Дуднік проінформувала, що сьогодні навантаження на одну вакансію складає 8 осіб. Роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості, стало, дійсно, набагато менше, ніж у минулому році, але вони потихеньку повертаються, розвертають бізнес і роботу підприємств.

Діють державні програми

Також є кілька державних програм, які мають поліпшити ситуацію на ринку праці, особливо у прифронтових регіонах. Так, діє урядова програма підтримки роботодавців для працевлаштування осіб, які через проведення бойових дій в Україні вимушені були покинути власні домівки та переміститись до інших регіонів. На сьогодні прийнято 244 позитивне рішення щодо надання компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за 473 осіб. На рахунки роботодавців вже перераховано перші суми в розмірі 5,6 млн грн.

З 1 липня 2022 було відкрито нові можливості для людей, які втратили роботу під час війни та вирішили започаткувати власний бізнес, а також для діючих підприємців шляхом отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу. На сьогодні Запорізьким обласним центром зайнятості розглянуто 232 бізнес-проєкти. Рішенням ДЦЗ ухвалено вже 61 бізнес-проєкт підприємців Запорізької області про надання мігрогрантів».

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці службою зайнятості надається послуга з видачі ваучерів. Навчатися за ваучером можна за 123 професіями та спеціальностями. В 2023 році вже видано 618 ваучерів, в т.ч. серед них 297 ВПО. Подати заявку на отримання ваучера можна через Єдиний портал державних послуг Дія.

Починаючи з кінця минулого рокуЗапорізька обласна служба зайнятості розпочала роботу щодо організації суспільно корисних робіт, залучення безробітних до «Армії відновлення». У 2023 році Запорізьким обласним центром зайнятості укладено 23 договори з об’єднаними територіальними громадами, за якими видано 1082 направлення на суспільно корисні роботи, з них 57 - особам з числа ВПО. Сума фінансування за укладеними договорами складає 7,3 млн.




Схожі новини: