Стиль лофт в інтер’єрі - ідеї з фото
18 жовтня 2023 12:10
Стиль лофт — один з найпопулярніших у дизайні інтер’єрів, його використовують як для житлових приміщень, так і для офісів, закладів, артпросторів.
Здається, мода на лофт ніколи не скінчиться. Але все мейнстримне з часом перетворюється на кітч, обростає міфами й стереотипами. Так і з лофтом — інколи його обирають там, де не зовсім доречно, й досить часто все зводиться до банального копіювання кількох елементів.
Декілька років тому стиль лофт в інтер’єрі був у всіх списках трендів і зустрічався так часто, що дизайнери встигли від нього втомитись. Скоріш за все, це сталось через одноманітність виконання та відсутність різноманіття на ринку декору. Таке в якийсь момент відбувається із кожним популярним дизайном інтер’єру, що зовсім не скасовує його цікавості та оригінальності. Тому і сьогодні багато людей стиль лофт люблять і активно використовують. Індустріальний стиль — це простір, повітря та багато світла.
Стиль лофт (від англійського loft — «горище») — архітектурний стиль, який зародився внаслідок великої депресії в Америці. Багато підприємств та фабрик, що знаходились на межі банкрутства, стали продаватися за мінімальними цінами та переміщуватись з центру Манхеттену на околиці. Цим скористалась місцева богема та творчі люди. Вони купляють ці промислові приміщення й перетворюють їх велику площу у свої оселі та майстерні, адаптуючи під себе.
Елементи індустріального стилю
- Необроблені стіни. Бетонні або цегляні стіни зі слідами опалубки — найвідоміша ознака стилю лофт. Оздоблення може навіть виглядати як незакінчене. При цьому не обов’язково робити всі стіни такими, можна якусь частину.
- Панорамні вікна та висока стеля. Приміщення в стилі лофт — це, зазвичай, великі вільні простори із чималими вікнами. Саме тому вони можуть дозволити собі оформлення в темних тонах, адже денного світла — достатньо.
- Відкрите планування. Інтер’єр будинку в стилі лофт зазвичай не ділиться на звичні кімнати, а є просторою студією з мінімальною кількістю перегородок. Зонування роблять за допомогою скляних блоків, підсвічування, меблів або легких стелажів.
- Відкриті комунікації. Стиль лофт може дозволити собі не тільки залишити незакритими комунікації, а ще й спеціально їх обіграти та імітувати. Це можуть бути дерев’яні балки, опори, елементи електропроводки, вентиляції та опалювальної системи.
- Матеріали. Основні матеріали індустріального стилю – сталь, алюміній, дерево та скло.
- Основні кольори. У класичному лофті використовується базова палітра відтінків, наближених до природи. Це сірий, білий, чорний, коричневий, графіт тощо.
- Освітлення. Для індустріального інтер’єру обирають жовте лампове світло, яке робить «теплішим» оформлення із холодних матеріалів.
- Еклектика. Усередині лофту легко поєднуються вінтажні та екстравагантні речі з ультрамодними елементами.
Чи можна вписати лофт в інший дизайн інтер’єру?
Час іде і вже мало хто із дизайнерів використовує моностиль в оформленні. Тому не бійтесь змішувати стилі та брати елементи, які вам подобаються, з різних напрямків.
Якщо ви обираєте лофт-стиль як базу, то до нього легко можна додати елементи «домашніх» стилів (скандинавський, фермерський, прованс, бохо), а можна зіграти на контрасті та поєднати його з елементами вишуканих дизайнів (класичний, арт-деко, модерн).
В сучасному виконанні часто можна побачити лофт в поєднанні не тільки з класичними для нього кольорами, а і з більш активними відтінками: винним, бузковим, смарагдовим, теракотовим, фіолетовим, м’ятним, світло-лимонним, бірюзою тощо. Перелік матеріалів, як ви розумієте, також можна розширити.
Джерело: Зелена садиба