У басейн взимку: чи варто займатися плаванням у холодну пору року
8 грудня 2023 14:35
У басейн взимку: чи варто займатися плаванням у холодну пору року?
Багато хто говорить про те, що басейн — чудова зимова альтернатива для тих, хто в теплу погоду любить розсікати хвилі на пляжі. Чи справді це так? Чи, може, варто відкласти заняття водними видами спорту, поки потеплішає? Розбираємось і ділимося порадами.
Чи варто починати ходити до басейну взимку?
Таке питання в багатьох виникає через страх захворіти. Проаналізувавши свій досвід і досвід багатьох інших відвідувачів басейну, зокрема батьків найменших гостей, можемо сміливо говорити, що боятися нічого. Так, взимку ми частіше хворіємо, але відвідування басейну на це не впливає. У холодний період у людних місцях розгулює ГРВІ, але підчепити його набагато простіше в будь-якому іншому місці, ніж у басейні. Через те, що віруси гірше розповсюджуються за умови великої вологості. До того ж якісні басейни постійно дезінфікуються. Інша справа, якщо ви, нехтуючи правилами, виходитимете на вулицю, не акліматизувавшись після тренування. Тоді застудитися справді легко. Далі поговоримо, що робити, щоби басейн взимку був на радість.
Тренування в басейні взимку: як зігрітися?
Зазвичай про басейн мріють, коли хочеться охолонути, а не коли єдине бажання — загорнутися в плед і дивитися на сніг через вікно. Відповідно, щоби пірнання в басейн було не тортурою, а покликом душі, потрібно добре розігріти тіло. Це допоможе увімкнути механізми терморегуляції, які підтримуватимуть комфортні температурні умови для організму. Тут вам допоможе сухе плавання. Це комплекс вправ, який імітує рух у воді, але виконується на суші. До того ж він ще й ідеально підійде для прокачування плавальної техніки. Також можна додати кілька підходів присідань.
Інший спосіб розігрітися перед басейном — сауна чи хаммам. Відчуття будуть менш приємними, але ви не занедужаєте, тому що тіло зберігатиме тепло після парної й у басейні. Хоча, чесно кажучи, ми більше рекомендуємо все ж таки варіант із розминкою.
Як не застудитися взимку після басейну?
Після тренування в басейні також потрібно подбати про терморегуляцію. Тут, як не дивно, одним із варіантів знову може бути сауна або хаммам, щоби зігрітися. Але, незалежно від того, підете ви в парну чи ні, потрібно суворо дотримуватися наступних правил перед виходом із басейну:
- ретельно мийтеся в душі після басейну;
- не виходьте одразу після заняття, зачекайте хвилин 10–15 у приміщенні. Цей час можна використати для чаювання з тренером або іншими спортсменами, якщо є така можливість та бажання;
- не чекайте ці 10–15 хвилин одягненим, щоби не перегрітися чи спітніти;
- добре висушіть тіло та волосся після заняття в басейні;
- тримайте вуха, голову та горло в теплі;
- після басейну їдьте одразу додому.
І ще одна важлива порада: вибирайте басейн із гарною вентиляцією.
У басейн із дитиною взимку: чи варто ризикувати?
Щодо дітей ситуація така сама. Користь басейну для малюка важко переоцінити. Плавання сприяє розвитку дихальних та серцевих м’язів, покращує крово- та лімфообіг, тренує витривалість, швидкість та координацію, формує гарну поставу, зміцнює опорно-руховий апарат. Але щоб усе це було виправдано й без затяжних застуд взимку, потрібно навчити дитину дотримуватися тих самих правил, про які ми говорили для дорослих: дотримуватися правил особистої гігієни, добре витиратися й сушитися, стежити, щоб у вухах не залишалася вода, не виходити на вулицю перші хвилин 10–15 після заняття в басейні. Також регулярно стежте за санітарними умовами в клубі, де займається ваш малюк.
Джерело: Ua.grand