Україна атакувала одне з найбільших металургійних підприємств Росії в Липецьку. Що відомо
24 лютого 2024 16:15
У ніч на 24 лютого стало відомо про пожежу та вибухи на Новолипецькому металургійному комбінаті в російському Липецьку (близько 500 км від кордону з Україною). Джерела ВВС Україна у спецслужбах заявляють, що атаку безпілотниками організували СБУ та Головне управління розвідки Міноборони.
"Це один із найбільших металургійних комбінатів Росії. Він працює на військово-промисловий комплекс РФ і виконує велику кількість державних замовлень. Сировина із цього підприємства іде на виготовлення російських ракет, артилерії, безпілотників тощо. Тому для України це законна ціль", - каже співрозмовник.
Інформація про атаку швидко поширилася в російських телеграм каналах, на фото та відео видно великий спалах та пожежу.
Вибухи підтвердили також на підприємстві та місцева влада. За їхніми даними, вибух стався близько 1.40 ночі за місцевим часом. В результаті начебто утворилася пожежа площею понад 2 кв. м, яку локалізували. Про постраждалих також не повідомляли.
Губернатор Липецької області Ігор Артамонов підтвердив пожежу і зазначив, що "за непідтвердженою інформацією причиною займання стало падіння літального апарату".
Україна оголосила про збиття унікального російського літака А-50У. Що відомо?
Російське Міноборони натомість заявило, що вночі перехопило "кілька безпілотників" - над Курською та Тульською областями та ще два — над Липецькою.
Втім українські джерела стверджують, що збитки від удару набагато серйозніші, ніж намагається показати російська сторона.
За їхніми даними, пожежа була масштабною, провели загальну евакуацію персоналу.
"Безпілотники СБУ та ГУР поцілили в установки, призначені для первинного охолодження неочищеного коксового газу. Ураження цих об'єктів, за даними джерел, призведе до зупинки всього виробничого процесу металургійного комбінату на довгий час", - каже співрозмовник ВВС Україна.
Новолипецький металургійний комбінат – один з найбільших в Росії та світі. Він входить в групу НЛМК, що здебільшого належить російському бізнесмену Володимиру Лісіну – одному з найбагатших людей Росії.
Російський Forbes відводить йому третє місце в рейтингу російських багатіїв за 2023 рік. Його статки оцінюють в 22 мільярди доларів, при чому під час війни вони зросли на 4 млрд.
Щодо Лісіна не застосовані санкції США та ЄС, хоча, як повідомляло українське видання "Схеми" торік, його підприємства постачали сировину для російської оборонки. Зокрема, для заводу, який розробляє і випускає радіолокаційні системи управління артилерією Військово-морського флоту РФ.
А щонайменше до 2019 року його завод також постачав сталь державним виробникам ядерних боєприпасів в РФ.
У пресслужбі НЛМК на запит журналістів тоді запевнили, що постачають сировину лише для виробництва товарів цивільного призначення.