Як європейські країни збираються викривати агентурні мережі рф

Переглядів: 326

12 травня 2024 08:35

Як європейські країни збираються викривати агентурні мережі рф фото

Нарешті до всіх дійшло – Європа переповнена російськими шпигунами і розвідниками. Країни ЄС збираються протидіяти цьому. Проте, лише Велика Британія чітко заявила про свою позицію.

8 травня відбулося засідання британського парламенту, під час якого міністр внутрішніх справ Джеймс Клеверлі заявив про збільшення активності агентурної мережі росії. Ні для кого не секрет, що ця мережа в ЄС займається підготовкою диверсій, провокацій, кібератаками та несе реальну загрозу для громадян країни Старого континенту.

Зі слів Клеверлі, йдеться про пряму загрозу національній безпеці Великобританії, тому уряд має рішуче протидіяти. Як наслідок, для цієї протидії було розроблено комплекс заходів, які мають завадити "зловмисній діяльності" рф у Британії.

Перш за все, ці заходи торкнуться російських дипломатів. За даними з моїх джерел, протягом найближчого часу з країни вишлють російського військового аташе, який, за інформацією британського МВС, виявився неоголошеним співробітником російської розвідки. Яка ж несподіванка...

Деякі пов'язані з росією об'єкти нерухомості позбавлять статусу дипломатичних приміщень. Британія також обмежить тривалість російських дипломатичних віз. Ось це я розумію справжня робота по обмеженню впливів путінської агентури.

На засіданні британського парламенту йшлося також про додаткові заходи для блокування незаконного імпорту російської нафти, яка потрапляє до Великої Британії через треті країни. Зі слів Клеверлі, йдеться про пряму загрозу національній безпеці Великобританії. Тому уряд має рішуче протидіяти.

Далі про комплекс заходів у Великобританії.

Перш за все, ці заходи торкнуться російських дипломатів. Протягом найближчого часу з країни вишлють російського військового аташе, який, за інформацією британського МВС, виявився неоголошеним співробітником російської розвідки.

Деякі пов'язані з росією об'єкти нерухомості позбавлять статусу дипломатичних приміщень. Британія також обмежить тривалість російських дипломатичних віз. На засіданні парламенту також йшлося про додаткові заходи для блокування незаконного імпорту російської нафти, яка потрапляє до берегів Великої Британії через треті країни.

В той же час, російська "ескалація", зі слів Клеверлі, стосується не тільки Британії, але і цілого списку інших європейських держав – Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі, Італії. За його словами, вся ця шпигунська активність схожа на сплановану "кампанію" рф, мета якої – "повернути війну додому". Тобто, масштабувати російську агресію на всю територію Європи.

Між тим, в контексті ядерних погроз представників кремля Британія також демонструє рішучу готовність протидіяти.

І це може стати переломним моментом, як організована боротьба з російською агентурою в Європі почне викриватися у всіх країнах.

Що цікаво, все більше європейських лідерів роблять висновок про марність спроб умиротворення агресора. Будь-які поступки перед росією лише посилюють ескалацію. Невже це не зрозуміло?

Про існування на Заході агентурної російської сітки відомо давно. Втім Європа тривалий час ніби закривала очі на цю присутність, нічого особливого, зважаючи на поставки дешевого газу в обсягах 100-110 млрд кубів на рік. А це значно відвищувало економічні спроможності країн ЄС, надаючи змогу підприємствам збільшувати свої заробітки. І це вкрай потужно впливало на політиків всіх держави Старого Континенту.

Маємо визнати, що попередня "протидія", здебільшого, мала фрагментарний характер. Навіщо ж сваритися з путінським режимом?

Проте зараз ставки стали занадто високі. Йдеться про загрозу вчинення реальних терактів, замахів чи диверсій на замовлення росії.

Саме тому європейські чиновники заговорили про комплекс заходів, спрямований на очищення європейського світу від кремлівських агентів. А прем'єр-міністр Польщі заявляє про переломний етап для європейської безпеки.

Європейська розвідка вже попередила свої уряди про те, що росія планує диверсійні дії на всьому континенті.

До речі, виключно цим була продиктована присутність французького представника на інавгурації путіна. Напередодні Олімпійських ігор в Парижі Макрон хоче переконатися, що вони пройдуть "без російських провокацій".

Наостанок, про активізацію російської агентури в Європі ще на початку весни стверджували представники української розвідки. Для рф це один зі способів зірвати західну допомогу Україні. Тому під удар можуть потрапляти інфраструктурні об'єкти, виробництва, склади. В умовах тісної співпраці української розвідки з європейськими колегами та спецслужбами США, рішення про протидію російській агентурі в Європі є консолідованим.

Аргументи керівника нашої розвідки Кирила Буданова на Заході нарешті сприймають серйозно і дослухаються до порад. Хто-хто, а саме Україна воює проти росії, навіть якщо ми використовується західну зброю. І нарощувати потужності власної розвідки, як і співпраці з розвідками провідних західних країн, зокрема й об'єднання "5 eyes agencies", надто необхідна справа.

Олександр Лємєнов, засновник StateWatch




Схожі новини: