Покращить пам'ять та концентрацію: ідеальний перекус для здоров'я мозку

Переглядів: 382

20 травня 2024 17:45

Покращить память та концентрацію: ідеальний перекус для здоровя мозку фото

Ця закуска має високий вміст антиоксидантів, які допомагають зменшити запалення в мозку.

Для більшості людей у другій половині дня настає момент, коли стає важко працювати, знижується концентрація, і вам просто потрібно перекусити. 

При цьому, як пише видання Parade, варто вибирати такий перекус, який підтримає здоров’я вашого мозку як у теперішньому, так і в майбутньому.

Доктор Елана Клар, доктор медичних наук, невролог з New Jersey Brain & Spine, назвала одну корисну для мозку закуску, яку завжди тримає з собою на роботі – ягоди, і на це в неї є декілька причин.

Перша полягає в тому, що ягоди задовольняють тягу до солодкого здоровим способом, на відміну від ультраоброблених закусок із високим вмістом цукру, таких як цукерки. Наукові дослідження показують, що їжа з високим вмістом цукру шкодить здоров’ю мозку як у найближчій, так і в довгостроковій перспективі, пов’язана зі зниженням когнітивних функцій, погіршенням пам’яті та вищим ризиком когнітивних порушень.

З іншого боку, регулярне вживання ягід науково пов’язане із захистом від зниження когнітивних функцій. Основною причиною цього є високий вміст антиоксидантів у ягодах, які допомагають зменшити запалення в мозку та боротися з пошкодженням клітин, що має вирішальне значення для підтримки здоров’я мозку.

Поради щодо вибору перекусів, корисних для мозку

Загалом, якщо ви хочете, щоб післяобідні перекуси були корисними для вашого мозку, невролог радить віддавати перевагу цільним продуктам, а не продуктам, які пройшли ультраобробку. Фрукти, овочі, смажений нут, приправлений спеціями, і попкорн — усе це приклади багатих на поживні речовини та корисних для мозку закусок.

До того ж перекушувати краще для здоров’я мозку, ніж не перекушувати взагалі. Наукові дослідження показують, що здорові перекуси пов’язані з кращим психічним здоров’ям, а також допомагають підтримувати здорову дієту в цілому. Для нормальної роботи мозку потрібні поживні речовини. Голодування може призвести до втрати енергії та затуманення мозку.

Джерело: УНІАН




Схожі новини: