Одноетапна імплантація - що собою являє?
Одноетапна імплантація являє собою метод відновлення зубів. Це відбувається за один сеанс у стоматолога. При цьому здійснюється миттєва установка тимчасової коронки. Сьогодні користуються такою технологією багато людей, оскільки вона не забирає багато часу і в один момент дозволяє надати своїй посмішці естетичний вигляд. Методика відрізняється своєю ефективністю.
Переваги одноетапної імплантації
У такої процедури є багато переваг, якщо порівнювати її з класичним методом лікування:
- економія часу - тут тільки за один сеанс у стоматолога можна виконати всі процедури;
- імплант зуба ціна Львів невисока, тому буде доступна кожному;
- економія грошей, адже тут немає необхідності в проведенні кісткової пластики;
- отримання естетичного результату за одну мить;
- збереження контуру ясен. Оскільки зуб відсутній, то може ясна вбиватися. Але цього не відбувається. Це зберігає гарний вигляд посмішки.
Хід операції
Одноетапну імплантацію проводять в кілька етапів:
- якщо ви тільки видалили зуб, який був проблемним, то немає необхідності в проколюванні ясна, щоб потім поставити імплантат. В такому випадку можна скористатися отвором, яке залишилося від зубного кореня;
- якщо зуб видаляли дуже давно, тоді потрібно буде відновити кісткову тканину;
- потім в яснах роблять надріз або прокол і відшаровують слизову;
- готують ложе, куди буде встановлений імплантат, для цього використовують спеціальні фрези;
- імплантат вкручують безпосередньо в кістку. Але робиться це так, щоб головка імплантату перебувала над слизовою;
- потім ставлять абатмент на головку. Саме він є посередником між такими елементами зуба, як коронка і імплантат;
- встановлюють тимчасову коронку. Це можуть робити відразу ж на тому ж прийомі у стоматолога або на наступний день;
- вшивають ясна, яка розташована навколо зони над яснами;
- для приживання імплантату знадобиться близько 3-6 місяців. Все залежить від того, в якому стані знаходиться кісткова тканина людини;
- як тільки приживеться імплантат, тоді можна ставити вже постійну коронку.
Для проведення такої процедури використовують місцеве знеболювання. Зазвичай одноетапна імплантація займає 1-1, 5 години. Але в деяких ситуаціях на це йде більше часу. Це актуально для тих випадків, коли доводиться видаляти зуб. Ще можна встановити кілька імплантатів.
Що потрібно для одноетапної імплантації
Щоб виконати таку процедуру, потрібно дотримуватися ряду умов. Тоді імплантація буде проведена успішно і без ускладнень:
- організм повинен бути здоровим, людина не повинна мати запалень, важких хвороб;
- кістка повинна відрізнятися щільністю, володіти потрібним об'ємом. Якщо говорити про довжину кістки, то вона повинна дорівнювати 13-16 мм;
- зона, в якій прикріплюється ясна, повинна мати достатні розміри, щоб була можливість ушивати рану;
- навколо зуба, який відсутній, повинні знаходитися здорові зуби. Тоді на імплантат здійснюється не настільки велике навантаження. Штучні зуби, які встановили досить давно, також підходять.
Якщо недостатньо кістки, то потрібно буде наростити кісткову тканину. У потрібне місце підсаджують кістковий блок, він може бути природним або штучним. І приживається він кілька місяців.
Реабілітація після процедури
Імплантація являє собою хірургічне втручання досить серйозного типу, тому після подібної процедури важливо дотримуватися певних правил:
- відразу після проведення імплантації не варто турбувати імплантат, а також місце навколо нього. Мається на увазі, що не варто на тому місці використовувати зубну щітку, щоб не розійшлися шви;
- потрібно регулярно полоскати рот, застосовуючи антисептичні розчини. Тоді не буде поширюватися запалення по організму;
- після проведення процедури може виникати біль. Її можна зняти за допомогою анальгетиків;
- спочатку на імплантат повинна здійснюватися мінімальне навантаження. А через деякий час рекомендують активніше жувати, тоді імплантат зможе швидше прижитися. А також швидше буде проходити відновлення кісткової тканини;
- варто на час відмовитися від куріння, оскільки через таку шкідливу звичку може статися відторгнення імплантату, погіршується циркуляція крові.
Можливі ускладнення після процедури
Якщо пацієнт не буде дотримуватися певних правил, тоді є ризик появи ускладнень:
- в районі швів може розвиватися запальний процес;
- виникає біль, кровотеча;
- може відторгатися імплантат.
Вищезазначені ускладнення можуть спровокувати видалення імплантату і повторну його установку. Щоб уникнути подібного, варто дотримуватися гігієни ротової порожнини після такої процедури і не забувати про полоскання рота антисептичними розчинами.