Незвичайна фотозона: бійці ЗСУ створили Пантеон Захисників Запоріжжя
65 окрема мотопіхотна бригада ЗСУ оновила стелу при в'їзді в колишній Оріхівський район, перетворивши її на фотозону - Пантеон Захисників Запоріжжя.
Як зазначається на фейсбук-сторінці військового формування, 65 бригада ЗСУ, яка захищає Запоріжжя з червня 2022 року, сьогодні є вістрям контрнаступу на запорізькому напрямку.
"65 ОМБр навіки вписала свою сторінку в історію визвольної боротьби Запоріжжя від рашистських загарбників нарівні із 128-ою бригадою, яка зупинила навалу орди окупантів на початку війни, та всіма іншими частинами і підрозділами, бійці яких щедро окропили своєю кров’ю цю землю.
Але 11 листопада 2023 року наша бригада успішно втілила в життя соціальний проєкт – не менш важливий, ніж бойові завдання. Мова – про створення фотозони «Пантеон Захисників Запоріжжя».
Стела на межі колишнього Оріхівського району ще з початку війни була символом незламності духу українських оборонців на Запоріжжі, адже саме тут росіян зупинили і не дали загарбати всю Запорізьку область. Тому тут свої фортеці: Оріхів, Мала Токмачка, Роботіно.
Але стела потребувала догляду, бо ж слугувала своєрідною візитівкою воріт у зону бойових дій. Буква «О» десь зникла і її замінили автошиною, написи агресору в напрямку російського корабля хоч і інформативні, але не прикрашали пам’ятник; довкола було насмічено. Але більшість бійців, які їхали в зону бойових дій або виїжджали звідти після виконання завдань, полюбляли тут фотографуватися і вивішувати свої прапори.
Тому на пропозицію командира 65 ОМБр Андрія Кравця впорядкувати територію і саму стелу офіцери та військовослужбовці відділення МПЗ (морально-психологічного забезпечення) одразу підтримали і взялися до створення справжньої фотозони.
Хаотично пов’язані на буквах стяги перенесли на низ, в Алею прапорів. Спершу їх було 16, згодом додали ще 16 флагштоків.
Поставити тут свій стяг стало справою честі для всіх підрозділів, які воювали або воюють на Запоріжжі.
А коли прапорів стало 48, бійці 65 бригади мусили змонтувати ще 16 стійок, із запасом.
Далі хлопці з відділення МПЗ скинулися грішми, закупили метал – і самотужки змайстрували букву «О», якої не вистачало в написі (на все пішло біля 30 тисяч гривень). Трошки підновили фарбу, посадили квіти і прибрали довкола; почепили банер 65 бригади – як нагадування, чиїми зусиллями це зроблено.
І якось так вийшло, що в результаті отримали не просто чудову фотозону на межі колишнього Оріхівського району, а справжній пантеон прапорів. Точніше – Пантеон Захисників Запоріжжя – тих бригад, батальйонів і підрозділів, які визволяють козацький край від російського окупанта.
Але Пантеон Захисників Запоріжжя — це не алея почесних поховань, як на Байковому кладовищі, не місце вічного спочинку полеглих воїнів. Це не цвинтар.
Це меморіальний простір, що звеличує усіх захисників Запоріжжя, які у різні роки повномасштабної російсько-української війни жертували кров’ю на захист і визволення Запоріжжя від російського окупанта. Тут возвеличені стяги тих, хто обрав свободу, гідність і жертовність во ім’я незалежності України.
Головне призначення пантеону — об'єднати живих, стати місцем, де пересічна людина відчуватиме гордість за свою країну, причетність до історії великого народу.
А стела на межі Оріхівського району сьогодні не просто географічне застереження, що ви в’їжджаєте у зону проведення бойових і подальший шлях небезпечний для вашого життя і здоров’я. Тепер це – геть не умовна межа між світом вільних і рабів, окраїна, за якою лежить поле брані за свободу і незалежність українців від російської орди.
А ще це дійсно улюблена фотозона для всіх, хто знаходить хвилинку часу зупинитися і сфотографуватися на фоні прапорів українських захисників Запоріжжя.
– На цьому соціальна ініціатива відділення МПЗ 65 ОМБр не вичерпана, – каже заступник командира бригади з морально-психологічного забезпечення начальник відділення МПЗ підполковник Михайло Клин. – Наразі ведуться перемовини з місцевою владою про встановлення тут системи автономного освітлення на сонячних батареях та про регулярне упорядкування території", - написав Сергій Скібчик.
Фото Сергія Скібчика