Зарплати наступного року підвищаться до довоєнного рівня
Згідно з опитуваннями, більшість роботодавців вже підвищували зарплати протягом цього року
Різниця між очікуваною зарплатнею та реальною наразі сягає 2800 грн – на 800 гривень більше, ніж у лютому 2022-го. Хоча динаміка заробітку все ж позитивна: середній заробіток виріс до 19 300 грн. Але зросли й очікування, кандидати хочуть отримувати від 22 100 грн.
Звичайно зарплата та навіть умови праці залежать від регіону. Більшість вакансій зараз зосереджені у п’ятірці великих міст України та в їх областях: у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі.
Серед популярних спеціалістів зараз:
- Водії — в середньому отримують 28 000 грн.
-
Бухгалтери — в середньому отримують 16 800 грн.
-
Кухарі — в середньому отримують 16 500 грн.
-
Працівники виробництв — у середньому отримують 15 800 грн.
-
Продавці-консультанти — в середньому отримують 13 900 грн.
Зважаючи на місто, в якому шукають спеціаліста, заробіток може суттєво відрізнятися. Наприклад, у Києві кухар може заробляти близько 19 000 грн. Водночас у Львові, попри те, що саме це місто вважають гастрономічним серцем країни, середня зарплата кухаря — 16 800 грн.
Крім того, у столиці мають попит спеціалісти, що займаються діджитал-маркетингом. Так, фахівці з інтернет-маркетингу та реклами, а також SEO спеціалісти у Києві можуть заробляти 27 000-30 000 грн.
У вересні цього року ми проводили власне опитування де дізнавалися у роботодавців два моменти:
- Чи підвищували вони зарплати працівникам протягом 2023 року?
- Чи планують підвищення 2024-го?
Більшість відповідей ствердні, що свідчить про можливість покращення ситуації на ринку праці надалі. Так, 50% компаній, що взяли участь у нашому опитувані зазначили, що планують збільшити середню зарплатню на 5-10%.
Проте є й ще більш амбітні підвищення: 15,2% опитуваних готові підвищити зарплатню на 11-20%. Є навіть 6% роботодавців, що згодні збільшити зарплатню на понад як 20%. Звичайно, лишаються й ті, що не планують збільшувати бюджет на оплату праці, таких компаній 28,2%.
Йдучи таким темпом щороку, ринок вже наступного року може повернутись до рівня зарплат, які були до повномасштабного вторгнення в доларі, що буде мотивувати спеціалістів залишатись в Україні. Втім, цього недостатньо для того, щоб мотивувати повернутись більшість людей, які виїхали.
Валерій Решетняк
СЕО robota.ua
Джерело: Ліга