У Запоріжжі від сказу померла мешканка сусідньої області
З початку року в трьох районах Запоріжжя – Заводському, Шевченківському та Вознесенівському – зареєстровано випадки захворювання на сказ домашніх тварин.
Про це повідомив гендиректор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Тарас Тищенко.
До закладів охорони здоров’я Запорізької області з приводу пошкоджень нанесених тваринами (ослинення, подряпання, покуси) у січні-квітні звернулось приблизно 600 осіб. 17 запоріжців – у категорії контактних осіб.
За інформацією посадовця, цьогорічна динаміка не суттєво відрізняється від минулорічної або довоєнної. Проте з початку повномасштабного вторгнення до Запорізького району із зони бойових дій масово мігрують невакциновані тварини.
– Ситуація з розповсюдженням сказу погіршується. Тому запоріжцям, особливо дітям, слід бути обачливими у контактах із безпритульними тваринами, – зазначив посадовець.
Останній раз смерть від сказу констатували у мешканки Запорізької області в квітні. Жінка прибула до Запоріжжя з Дніпропетровської області.
За його словами, сьогодні всі заклади охорони здоров’я міста, які надають антирабічну допомогу, забезпечені препаратами для лікування цієї хвороби.
"Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання на сказ у 96–99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення.
Утім, курс імунізації призначають навіть через кілька місяців після контакту із хворою або ж підозрілою на сказ твариною. У разі небезпечної локалізації укусів (обличчя, шия, голова, пальці рук, промежина), множинних або дуже глибоких поодиноких укусів, ослинення слизових оболонок, будь-яких ушкоджень, завданих хижими тваринами, кажанами й гризунами, коли є ризик короткого інкубаційного періоду, окрім вакцини застосовують і антирабічний імуноглобулін.
Якщо ви зазнали ушкоджень від домашнього улюбленця, будь –то це кішка, чи собака, особливо коли в їх поведінці ви помітили зміни (збудженість, агресивність), погіршення стану здоров’я (слинотеча, слабкий апетит, відмова або лякливість від води, тощо) – нехтувати правилами промивання рани водою з милом та відтерміновувати звернення до лікаря хірурга/рабіолога за антирабічною допомогою – не слід, цитує Тараса Тищенка сайт Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗУ.