Невеликі брикети із запахом: у Запорізькій області пройде кампанія пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу

Переглядів: 167

26 квітня 2024 17:10

Невеликі брикети із запахом: у Запорізькій області пройде кампанія пероральної імунізації диких мясоїдних тварин проти сказу фото

З 29 квітня 2024 року в області  планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу

На території області залишається напруженою епізоотична ситуація щодо сказу тварин, і для її покращання необхідне застосовування комплексу запобіжних заходів. Одним з таких заходів є пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, проведення якої  планується  з 29 квітня.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Олександр Бабенко  провів нараду з керівництвом та фахівцями  управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, районних управлінь, державних лікарень ветеринарної медицини щодо проведення кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу.

Як інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, учасники наради обговорили алгоритм дій щодо проведення  кампанії з пероральної імунізації.

"Було зазначено, що з профілактичною метою буде оброблена площа території області (крім території, яка знаходиться в тимчасовій окупації російською федерацією) у місцях, де мешкають дикі м’ясоїдні тварини, за винятком населених пунктів і великих водних просторів.

 Для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин буде застосовуватися вакцина, яка створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не виділяє вакцинний вірус зі слиною;  стабільна в польових умовах. 

Слід зазначити, що при постійній вакцинації протягом трьох-п’яти років, наприклад, червоної лисиці (яка є  природним основним резервуаром сказу та популяція якої є щільною на території Запорізької області) в неї зберігається постійний імунітет.   Тому даний захід є гарантією стабільної протиепізоотичної ситуації на території Запорізької області щодо сказу в дикій фауні. 

Водночас, Олександр Бабенко  звернув увагу присутніх на безумовне виконання плану заходів щодо пероральної імунізації з дотриманням Методичних рекомендацій планування, організації та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу та з дотриманням правил безпеки та з обов’язковим урахуванням мінної небезпеки.

  Звертаємось до жителів з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками та не переміщуйте з місць розкладання!  Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. У середині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

 Приманка безпечна для людини і природного середовища!, - зазначає пресслужба.




Схожі новини: