Коли перехід на літній час у 2024 році

Переглядів: 388

29 березня 2024 21:50

Коли перехід на літній час у 2024 році фото

Переведення годинника на літній час

Щороку ми переводимо годинник двічі – на зимовий і літній час. В жовтні годинник переводиться на годину назад, а в березні – на годину вперед. 

Коли перехід на літній час

Завжди годинник на літній час переводять у ніч на останню неділю березня. Цьогоріч перехід годинника припадає в ніч з 30 на 31 березня.

Який час правильний: літній чи зимовий

Вислів "зимовий час" є некоректним. Це стандартний час, можна сказати правильний. А до літа ми переводимо годинник на літній час, який є на годину довшим від стандартного. 

Для чого переводять годинник на літній час

Метою зміни часу є ефективніше використання денного світла. Його назва походить від американського "Daylight Saving Time"(DST). Що й означає – час збереження денного світла.

Вигідність запровадження літнього часу зумовлена традицією значно зміщувати час сну відносно темного часу доби: людина прокидається зазвичай на початку світлового дня або перед світанком, а лягає спати значно пізніше, ніж заходить Сонце. Зсунувши влітку час людської активності на годину назад, отримуємо додаткове світло, а отже, заощадження електроенергії ввечері, але не втрачаємо нічого вранці.

Історія літнього часу. Хто вигадав переводити годинник

Першим ідею літнього часу запропонував Бенджамін Франклін. Ще 1784 року він опублікував свою ідею.

Вперше годинникову стрілку перевели у Великій Британії 1908 року. Наступними переводити годинник взялися Німеччина й Австро-Угорщина. Під час Першої світової війни, 30 квітня 1916 року тут пересунули стрілки годинників на годину вперед. А 1 жовтня 1916 року – на годину назад.

19 березня 1918 року Конгрес США запровадив поділ на часові пояси й застосування на період війни літнього часу, з метою заощадження палива, що використовують для генерації електричного струму. 1966 року Конгрес вперше ухвалив літній час у мирний період.

В Україні переводять стрілки годинників на одну годину вперед за постановою Кабміну від 13 травня 1996 року. У 2021 році Верховна Рада України розглядала законопроєкт про скасовування сезонної зміни часу, але він не набрав потрібної кількості голосів.  

Негативний вплив зміни часу

Деякі науковці стверджують, що сезонне переведення годинника може погано впливати на здоров'я людей. Особливо зміна часу може впливати на людей, які мають проблеми з артеріальним тиском або хворе серце.

Джерело: Ліга




Схожі новини: