Індія знову щосили купує російську нафту. Імпорт – на дев'ятимісячному максимумі
21 травня 2024 20:32
Імпорт російської нафти до Індії у квітні зріс до дев'ятимісячного максимуму.
Це сталося після відновлення постачання на танкерах, що не підпадають під санкції і експлуатуються найбільшою російською судноплавною компанією "Совкомфлот", пише Reuters.
Нафтопереробні заводи в Індії на якийсь час припинили імпорт російської нафти танкерами, що належать "Совкомфлоту" через санкції США. У лютому Вашингтон визначив судна компанії разом з її 14 танкерами такими, що порушують західні санкції.
У квітні, у першому місяці 2024/25 фінансового року, індійські нафтопереробні заводи переробляли майже 1,8 млн барелів на на добу російської нафти. Це приблизно на 8,2% більше, ніж у попередньому місяці. Частка російської нафти в Індії у квітні зросла приблизно до 38% із 32% у березні.
Загалом Індія імпортувала 4,8 млн барелів нафти на добу у квітні, що на 6,5% менше, ніж попереднього місяця, і трохи більше, ніж у квітні 2023 року.
У лютому 2024 року Індія скоротила імпорт російської нафти до 420 000 барелів на добу, порівнюючи з січневим показником, – до 1,2 млн барелів.
Індія – третій за величиною імпортер та споживач нафти у світі. Росія залишається найбільшим постачальником нафти в Індію, на другому й третьому місцях – Ірак та Саудівська Аравія.
США не просили Індію скоротити імпорт російської нафти. Жодна індійська організація не підпала під санкції, писало агентство Reuters на початку квітня.
"Для нас важливо зберегти постачання нафти на ринок. Але ми хочемо обмежити прибуток Путіна від цього", – казав Ерік Ван Ностранд, виконувач обов'язків помічника міністра фінансів США з економічної політики.
Ціновий ліміт, запроваджений країнами Великої сімки (G7), Європейським союзом та Австралією, забороняє використання західних морських послуг, таких як страхування, коли танкери перевозять російську нафту за ціною $60 або вище за барель.
Продаж західним країнам нафтопродуктів, вироблених із російської нафти, США не вважають порушенням санкцій.
"Щойно російську нафту перероблено, з технічної точки зору вона перестає бути російською нафтою. Якщо вона переробляється в країні, а потім вирушає далі, з погляду санкцій це імпорт із країни купівлі, це не імпорт з Росії", – пояснювала Ганна Морріс, виконувачка обов'язків помічника міністра фінансів США з питань фінансування тероризму.
- Євросоюз зараз обговорює 14-й пакет санкцій проти Росії. Очікується, що там також будуть санкції проти тіньового флоту Росії.