У Мелітополі окупанти занепокоєні: можливий спалах сибірської виразки

Просмотров: 520
25 липня 2023 21:10
Джерелом зараження для людини є хворі на сибірську виразку свійські тварини

Мелітопольщина і досі відчуває наслідки підриву Каховської ГЕС, що призвело до затоплення значної території. Наразі тут окупанти проводять щеплення свійських тварин від особливо небезпечної інфекції. 

"У зв'язку з підтопленням скотомогильників з сибіркою у Херсонській області і загрозою спалаху сибірки на території Запорізької області проводиться безкоштовна вакцинація проти сибірки великої рогатої худоби, дрібної рогатої худоби та коней", - таке повідомлення у своєму Тг-каналі розмістив гауляйтер Євген Балицький. 

Фейковий посадовець також зазначив, що у липні щеплення отримали 2000 голів. Тільки він забув згадати про причинонаслідкові зв'язки, адже підтоплення наслідок злочинних дій рф, на яку працює Балицький. 

Зазначимо, що мелітопольцям все ж таки варто пристати на пропозицію окупаційної влади, адже сибірська виразка - особливо небезпечна інфекційна хвороба. 

Інфікування людини відбувається при догляді за хворими тваринами, розтині трупів, зніманні шкіри, розробці туш, при вживанні в їжу м’яса хворих тварин. Мають місце випадки зараження людини через інфікований ґрунт або забруднені спорами предмети.

Вхідними воротами для збудника можуть бути пошкоджені шкіра, слизові оболонки шлунково-кишкового тракту і дихальних шляхів. В медичній літературі немає даних про інфікування збудником сибірської виразки від хворої людини до здорової.

Проте хворі тварини виділяють збудника в навколишнє середовище протягом всього захворювання з сечею, випорожненнями, кров'яними виділеннями легенів. Після загибелі тварини зараженими залишаються всі органи і тканини, зокрема шкіра, шерсть, кістки, роги, копита, кров.

Інкубаційний період з моменту потрапляння збудника і до появи перших клінічних ознак захворювання у середньому становить 2-3 дні, рідше до 2 тижнів.

Клінічно захворювання може проявлятися у вигляді карбункулу, який розташовується на відкритих ділянках тіла. Найчастіше це пальці, долоня, передпліччя. Розвиток карбункула відбувається у декілька етапів: на місці вхідних воріт інфекції з плями червонувато-бузкового кольору послідовно розвиваються папула червоного кольору, кров'яна бульбашка, виразка, покрита темно-коричневою кіркою.

Для лікування сибірської виразки на сучасному етапі ефективні антибактеріальні препарати, в т.ч. пеніцилінового ряду.

Для профілактики сибірської виразки серед тварин щороку плануються і проводяться комплексні ветеринарно-санітарні заходи, серед яких є щеплення домашніх тварин, ветеринарно-санітарний контроль продуктів тваринного походження на ринках, тощо.

 




Похожие новости: