Як отримати землю від держави ветерану АТО

Переглядів: 1372

13 травня 2018 10:49

Як отримати землю від держави ветерану АТО фото
«Пане міністре, мій чоловік півтора роки офіційно пробув в АТО. Чи має він право отримати землю і куди для цього звертатися?
Ірина ОСТАПЧУК».


На запитання відповідає фахівець загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» (реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки міжнародних донорів та партнерів).

На які наділи мають право захисники Вітчизни?

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність у таких розмірах:

1) для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
2) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;
3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га;

Куди звертатися для отримання земельної ділянки?

Учасникам АТО необхідно звернутися з клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність або користування:

сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності територіальних громад);

обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб;

районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб (за межами населених пунктів земельні ділянки для городництва, ведення садівництва, ОСГ та будівництва індивідуального житлового будинку вони не передають);

обласні державні адміністрації передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, для всіх потреб;

Головного управління Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру в області (якщо питання стосується земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства державної власності).

Кабінет Міністрів приймає рішення щодо передачі (надання) земель державної власності, зокрема, ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів для нелісогосподарських потреб, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель.

Як виглядає клопотання?


У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються:
1) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування ділянки (викопіювання з кадастрової карти);
2) копія паспорта та копія ідентифікаційного номера;
3) документ, що посвідчує участь в АТО.

Чиновникам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи.

Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою або про мотивовану відмову має бути прийнято в місячний строк.

Що може бути підставою для відмови?

Лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів та нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, затверджених у визначеному порядку.

Як зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі?


Необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки та надати наступні документи:

1) заяву про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

2) оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (погоджений проект землеустрою, за потреби, позитивний висновок експертизи);

3) документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (в електронній формі).

Строк розгляду такої заяви - 14 днів. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно.

Як провести затвердження проекту землеустрою?

Рішенням про надання ділянки здійснюється затвердження проекту землеустрою.

Чи потрібно реєструвати право на земельну ділянку в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно Мін’юсту?

Так. Для цього слід звернутися до суб’єкта, уповноваженого на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради або до місцевої державної адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг. Державну реєстрацію речових прав на землю здійснюють також юридичні особи, акредитовані Мін’юстом, та нотаріуси.

Потрібні: заява встановленої форми, яку формує державний реєстратор; документ, що посвідчує особу; засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки у власність або надання у користування; витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку (у разі, коли в документі, що подається для держреєстрації, відсутні відомості про її кадастровий номер чи коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку); документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Куди звертатися за детальною консультацією?

Кулішова Марія Юріївна - (061) 764-16-43.


Имя:
Ваш комментарий:

Anonim
13 травня 2018 г. (11:00)
Там ещё по 1000 гривен в день обещали, как их получит? 
Anonim
13 травня 2018 г. (21:51)
Senar
13 травня 2018 г. (11:27)
А можно еще на кладбище получить землю бесплатно
Местный
13 травня 2018 г. (11:33)
В случае смерти, земля выделяется автоматически!!!
Ах
13 травня 2018 г. (14:59)
ТОЧНО!!!!!!
вован
13 травня 2018 г. (21:32)
В ретуальные услуги вам уродам  надо обращаться.
Anonim
13 травня 2018 г. (21:47)

Схожі новини: