Влада Мелітополя пояснила: російський паспорт не завжди колабораціонізм

Переглядів: 616

3 липня 2023 13:47

Влада Мелітополя пояснила: російський паспорт не завжди колабораціонізм фото
В окупації влада змушує людей брати російські паспорти

В окупованому Мелітополі місцевих мешканців змушують брати російські паспорти, створюючи нестерпні умови. Якщо "папірець" - результат примусу, це не буде розглядатися як колабораціонізм. 

У Мелітополі окупаційна влада продовжує нав'язувати російські паспорти, хоча це і є порушенням міжнародного гуманітарного права. Але у місті та районі створені такі умови, коли без цього "документу" неможливо, наприклад, укласти угоди на користування комунальними послугами, отримати медичну допомогу, користуватися Інтернетом, оформити пропуск на пересування регіоном тощо. Крім того, відсутність паспорта рф може стати приводом для уваги з боку силовиків, тому навіть ті, хто тримався всі ці місяці, вирішив взяти "папірець", щоб себе убезпечити.

Визнає, що неможливо вижити в окупації без російського паспорта, і легітимна міська влада. Зазначаючи, що це наразі фактично питання життя і смерті. 

"Наявність російського паспорта не буде означати, що людина колаборант. Хоча його отримання - це погано, - наголосив в інтерв'ю виданню "Телеграф" міський голова Іван Федоров. - Якщо можна уникнути його отримання, то треба все для цього зробити. Але якщо в тебе на одній долоні життя з російським паспортом, а на другій - смерть без російського паспорта, ти маєш право взяти російський паспорт. Але після деокупації одразу про це проінформувати та здати його, тому що це було зроблено під тиском". 

За словами Федорова, зараз обговорюється механізм здачі паспортів. При цьому рух "Жовта стрічка" пропонує вже зараз інформувати українську сторону про факти саме примусу оформлення паспортів рф. Варто також відзначити, що таке звернення з окупованої території може бути небезпечним, бо телефони місцевих мешканців активно перевірють. Тож зважте для себе всі ризики.

А алгоритм дій наразі можливий такий:

  • Напишіть заяву в Службу безпеки України та Нацполіцію, вкажіть, коли та за яких обставин відбувся примус та назвіть людей, які вас змушували.                                                      
  • Сфотографуйте заяву і відправляйте у чат-бот Нацполіції @tribunal_ua_bot, на електронну пошту [email protected] або в чат-бот СБУ @SBUzp_bot (http://t.me/@SBUzp_bot) 
  • Обов’язково знищіть і паперову заяву, і фото в телефоні, і всі сліди спілкування після цього  
  • Збережіть український паспорт та/або зареєструйтеся в Дії. Після реєстрації додаток можна видалити. 

Як повідомляли "МВ", оккупаційна влада намагається переконати мелітопольців: якщо вони взяли російський паспорт, то достатньо повідомити владу України і громадянство буде припинено. Але ця заява не відповідає дійсності. 

    




Схожі новини: