Німецьке дослідження показало, що люди можуть легко навчитись емпатії
За допомогою комп’ютерного моделювання та МРТ, вчені продемонстрували, як рівень емпатії проявляється в мозку дорослих залежно від соціального середовища.
Вчені з Вюрцбурга виявили основні зміни нейронної реакції у людей, які спостерігали через навчання, а також наслідки того, що створення емпатичної робочої культури може позитивно формувати взаємодію та ставлення працівників.
Це можна пояснити тим, що емпатія не є статичною рисою, а складною психологічною характеристикою, яка може змінюватися залежно від різноманітних внутрішніх і зовнішніх факторів.
Наприклад, спостереження за емпатичними вчинками або взаємодія з емпатичними людьми може сприяти розвитку або посиленню співчуття у дорослих. Водночас внутрішні фактори, такі як особистісні характеристики, досвід життя, стан емоційного благополуччя, також мають значення на рівень емпатії.
Ці зміни в емпатії дорослих під впливом спостережень і взаємодії можуть мати важливі дослідження для міжособистісних відносин, комунікації та соціальної адаптації.
Вчені виявили, що створення робочого середовища, де не вистачає емпатії з міркувань економії коштів, обмеження часу або поганого управління, повинні усвідомлювати, що така поведінка формує поведінку. працівників у довгостроковій перспективі, що своєю чергою впливає на їхню взаємодію з клієнтами чи пацієнтами.
Попередні дослідження показали, що позитивна емпатія може бути мотивацією. Однак надмірна емпатія може викликати стрес і привести до вигорання.
«Хороша новина наших досліджень полягає в тому, що ми маємо засоби для формування здатності до співчуття у дорослих за допомогою відповідних заходів в обох напрямках», — говорить Гріт Хайн.
Наразі вчені продовжують вивчати, чи можна застосувати цю модель до інших соціальних форм поведінки, таких як егоїзм чи агресія.
Джерело: NV